Badania lekarskie po urlopie macierzynskim

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj wystawia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że tworzyć katastrofalne skutki. Dużo osób narzekających na zaburzenia powiązane z byciem seksualnym odwleka w momencie poradę u lekarza, częstokroć zwlekając spośród ostatnim nawet wiele lat. Niestety stanowi ostatnie rozsądne rozwiązanie, gdyż nie dość, że nie rozwiązuje problemu, toż w dodatku może wykonać eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii wybierają się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością mężczyznę w sferze fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w wysokim mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane z jej zgodą ze części środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia prywatnego miewa diametralny wpływ na domową egzystencję, zatem nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na problemy połączone z polską seksualnością. Z ostatniego sensu mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przejawia się więc możliwością do zmierzenia się z znajomymi najbardziej uciążliwymi problemami oraz zapewnia ich efektywne rozwiązanie. Bez względu na ważną specjalizację danego seksuologa (albo to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego charakterem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i nowych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na problem seksu oraz dotychczasowych badań w niniejszej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne przygotowane przez lekarza z części pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu osób bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest ponad badanie psychologiczne, polegające na czymś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może też zasugerować skierowanie do przeprowadzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grup potrzeb fizjologicznych, oraz ich zadowolenie stanowi jedynym z obowiązujących elementów nadającym życiu sens.