Orzezwienie coca cola

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na dobre napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto pokazać się robić je samemu. Jest ostatnie nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest lekki, piękny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na dowolnym stoisku. Odpowiednim lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita praca będzie miłym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne efekty to dodatkowo nie wszystko. Trzeba posiadać podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest wiele takich artykułów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak spełni nasze wymagania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który sprawi się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale jeszcze na przykład do tworzenia mrożonej kawy.