Rozwoj i znaczenie przemyslu sprawdzian

Coraz szybszy rozwój technologii przemysłowych, nastawienie na dobry wynik produkcyjny, szybkość i siłę procesów w rzeczach takich jak druk, tekstylia, tworzywa sztuczne, chemia, optyka czy pakowanie zwiększa niebezpieczeństwo wyładowań elektrostatycznych. Im bardziej nasilony jest proces produkcyjny, tym więcej powstaje ładunków, które pragną stać zneutralizowane, żeby nie zagrażać bezpieczeństwu użytkowników.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/program-comarch-cdn-optima-kadry-i-place/Program magazynowy Comarch. System WMS Polkas&Comarch

Niekontrolowane rozładowanie nagromadzonych ładunków elektrostatycznych może spowodować do zapłonu mieszaniny alkoholu i powietrza przy pomocy powstałej iskry również tymże jednym spowodować eksplozję. Rozwiązaniem tego typu problemów interesują się firmy, które stosują w wymienionych przypadkach między innymi uziemienie elektrostatyczne, oczyszczanie naładowanej powierzchni, neutralizację lub ładowanie elektrostatyczne. Electrostatic earthing to proces uziemienia, który używany jest na przypadek w przypadku załadunku cystern przewożących materiały sypkie lub płyny. Na ich wielkości montują się znaczne liczbie ładunków elektrostatycznych. Podłączenie do systemu uziemienia cysterny jest niezbędne już przed dołączeniem do załadunku. Wybiera to ryzyko powstania zapłonu. Inne niebezpieczne sytuacje są mieszkanie w wypadku rur, zaworów, dmuchaw, jakie w toku produkcyjnym materiałów sypkich na zysk wibracji lub zużycia mogą zostać oddzielone od siebie i wykonywać zagrożenie zapłonu. Uziemiać należy też wielkie pojemniki lub kontenery napełniane substancjami łatwopalnymi. Zagrożenie stanowią także nieuziemione pojemniki grane w tokach mieszania i miksowania. Praktycznie wszystek trend w ciągu produkcyjnym generuje powstawanie ładunków elektrostatycznych, czy należy o załadunek środków do elastycznych kontenerów, lub oraz o ręczne napełnianie beczek lub puszek. Uziemienie elektrostatyczne jest niezbędne, bo może wykonywać do wyładowań pomiędzy personelem i urządzeniami i pojemnikami, zaś w przestrzeni zagrożonej początkiem może spowodować do zapłonu i eksplozji.